KTO SME & VÍZIA

Chemosvit Fibrochem s.r.o. je súčasťou silnej holdingovej skupiny Chemosvit a.s., ktorého hlavnou činnosťou sú polypropylénové výrobky pre rôzne aplikácie.

 

Spoločnosť sídli pod Vysokými Tatrami, v Slovenskej republike. Tradičná výroba priadzí sa začala v roku 1934. Prvé viskózové a neskôr polyamidové vlákna boli v roku 1974 nahradené polypropylénovými jemnými priadzami pod názvom PROLEN®. Počas svojej viac ako 50-ročnej histórie sa PROLEN® stal celosvetovo známou značkou. Vlastné technologické a výrobné know-how a pokročilé manažérske postupy sú zárukou dlhodobej stability pre každého zákazníka. Chemosvit Fibrochem je dnes najsilnejším a najskúsenejším výrobcom jemných multifilamentových polypropylénových vlákien v Európe.

Sortiment spoločnosti zahŕňa:

  • polypropylénové textilné a technické multifilamentné vlákno PROLEN®,farbené v hmote (hladké textilné, hladké technické, tvarované vysokoelastické, tvarované nízkoelastické, tvarované vzduchom)
  • špeciálne polypropylénové vlákna (mikrovlákna, duté vlákna, profilované vlákna, UV stabilizované, antibakteriálne modifikované, mäkšie na dotyk, vlákno spomaľujúce horenie a vlákno so zlepšeným riadením vlhkosti)
  • farebné masterbatche (viac ako 300 farieb)
  • PROLEN®SOCKS - (klasické, športové, zdravotne nezávadné, antibakteriálne modifikované a iné)

Certifikovaná výroba a výrobky sú zárukou špičkových aplikácií v textilnom, automobilovom, potravinárskom, zdravotníckom či nábytkárskom priemysle a ďalších technických aplikáciách ako sú laná, popruhy, filtračné tkaniny atď.

Naša vízia: Byť naďalej svetovým lídrom v špeciálnych polypropylénových vláknach.

Naše poslanie: Uspokojovanie potrieb zákazníkov s vysoko výkonnými špeciálnymi typmi vlákna Prolen®Yarn prostredníctvom zlepšovania zdravia zákazníkov a ochrany životného prostredia.