ANTIMIKROBIÁLNE A ANTIVÍRUSOVÉ MODIFIKOVANÉ VLÁKNO

PROLEN®SILTEX

PROLEN® SILTEX je špeciálne polypropylénové vlákno ošetrené trvalou antimikrobiálnou prísadou na báze iónov striebra.

PROLEN® SILTEX je účinný proti rastu baktérií a znižuje aktivitu vírusov, čím pomáha znižovať nepríjemné pachy a udržiavať hygienickú sviežosť.

Antibakteriálny účinok striebra je známy už mnoho storočí. Ióny striebra inhibujú rast baktérií, znižujú nepríjemné pachy, udržiavajú biologickú rovnováhu pokožky a nastavujú hygienickú sviežosť produktu počas športových a voľnočasových aktivít. Vzhľadom k tomu, že bakteriostatické činidlo sa aplikuje na jadro vlákna a nie na jeho povrch, nemigruje z tkaniny a natrvalo v nej zostáva aj po viacnásobnom praní. Okrem antibakteriálnej aktivity má PROLEN® Siltex vysokú antivírusovú aktivitu.

PROLEN® SILTEX bol vytvorený pre spodnú bielizeň, športové odevy, pracovné odevy, ponožky, výplňové materiály do obuvi, posteľnú bielizeň, podšívky a čalúnenie na ochranu v prostredí, ktoré vyžadujú vysoké hygienické normy.

Certifikáty a protokoly o skúškach

Antibakteriálne vlastnosti vlákna PROLEN® Siltex sú potvrdené laboratórnymi testami podľa normy AATCC TM 100: 2012 (testované na Escherichia Coli, Klebsiella pneumoniae a Staphylococcus aureus > 99 % redukcia)

Antivírusové vlastnosti vlákna PROLEN® Siltex sú potvrdené testovacím protokolom podľa normy ISO 18184: 2019 (testované proti SARS-CoV-2 s redukciou > 99 % a vírusu chrípky A podtypu H1N1 s redukciou > 99 %).

PROLEN®SILTEX spĺňa požiadavky Oeko-tex® Normy 100, dodatok 6 – detské výrobky triedy 1.

Táto úprava je k dispozícii pre všetky typy vlákna PROLEN®.